Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zapoznałeś się z naszą Polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich użycie.


Zgoda Polityka cookies

System ciepłowniczy

System ciepłowniczy

Zakład Energetyki Cieplnej sp. z o.o.
z siedzibą w Górze

System ciepłowniczy ZEC sp. z o.o.
CIEPŁO SYSTEMOWE TO CIEPŁO BEZPIECZNE, EKOLOGICZNE I KOMFORTOWE

Na Górowski system ciepłowniczy składają się sieć ciepłownicza oraz dwie ciepłownie: JAGIELLONÓW przy ulicy Dąbrówki oraz BŁOTNA przy ulicy Wierzbowej. Sieć ciepłownicza zarządzana przez ZEC sp. z o.o. stanowi jeden wspólny system dla całego miasta, obejmujący swoim zasięgiem większość jego obszaru. Podstawę systemu stanowi układ sieci o średnicy rurociągów od 2xDN40 do 2xDN200.

Ciepło dostarczane jest rurociągiem o łącznej długości około 5500m. Ponad 80% sieci ciepłowniczej wykonana jest w nowoczesnej technologii preizolowanej.


Schemat sieci PDF Mapa sieci ciepłowniczej w GórzeNasz system ciepłowniczy oparty jest o preizolowane rury marki LOGSTOR
System ciepłowniczy ZEC sp. z o.o.
Preizolowane rury ciepłownicze

Technologia rur preizolowanych rozwinęła się z powodu znacznych strat ciepła w trakcie przesyłu i podatności na awarie tradycyjnych sieci ciepłowniczych. Na świecie rury tego typu zaczęto stosować w latach 70. XX wieku, natomiast w Polsce od 1989 roku. Rury w tej technologii nie wymagają dodatkowej izolacji w wykopie lub kanale (na miejscu ich montażu izoluje się dodatkowo tylko łączenia i niezbędną armaturę).

Do zalet rur preizolowanych zalicza się m.in. dobrą jakość i trwałość izolacji (wykonywanej w warunkach fabrycznych), możliwość układania rur bezpośrednio w gruncie, mniej robót do wykonania na placu budowy, mniejsze rozmiary wykopów, oszczędności czasowe i inwestycyjne oraz stały monitoring stanu rur poprzez system alarmowy umieszczony w izolacji.

źródło: wikipedia.org

  • ul. Poznańska 23, 56-200 GÓRA
    woj. dolnośląskie
  • Telefon biuro: 65 544 21 55
  • Telefon alarmowy: 665 543 411
  • Email: sekretariat@zecgora.pl
Logo BIP
Copyright © 2006-2024 Zakład Energetyki Cieplnej sp. z o.o. | Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: marekrolny.pl